Najlepsze miejsca na kemping w Polsce: dokąd pojechać z przyczepą kempingową

Najlepsze miejsca na kemping w Polsce: dokąd pojechać z przyczepą kempingową

Polska, dzięki swojej różnorodności krajobrazów, bogatej historii i licznych atrakcjach turystycznych, jest doskonałym miejscem na kemping. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem gór, morza, jezior czy lasów, w Polsce znajdziesz wiele idealnych miejsc na wypoczynek z przyczepą kempingową. W tym artykule przedstawimy kilka z najlepszych lokalizacji, które oferują zarówno piękne widoki, jak i świetne warunki do kempingu.

1. Mazury: Kraina Tysiąca Jezior

Mazury to jeden z najpopularniejszych regionów kempingowych w Polsce. Znane jako Kraina Tysiąca Jezior, oferują nie tylko piękne krajobrazy, ale także wiele atrakcji wodnych i rekreacyjnych. Kempingi na Mazurach są dobrze wyposażone, oferując dostęp do prądu, wody oraz sanitariatów.

Najlepsze kempingi na Mazurach:

 • Kemping KamA: Położony nad jeziorem Śniardwy, największym jeziorem w Polsce. Oferuje świetne warunki do wędkowania, żeglowania oraz relaksu nad wodą.

 • Kemping Niegocin: Znajduje się nad jeziorem Niegocin w Giżycku, jednym z najważniejszych miast turystycznych regionu. Kemping ten jest idealny dla rodzin z dziećmi dzięki licznym atrakcjom.

2. Bieszczady: Dzika Przyroda i Spokój

Dla tych, którzy szukają ciszy i spokoju, Bieszczady są idealnym miejscem na kemping. Góry te są mniej zatłoczone niż Tatry, oferując jednocześnie malownicze krajobrazy, dziką przyrodę i liczne szlaki turystyczne.

Najlepsze kempingi w Bieszczadach:

 • Kemping Polańczyk: Położony nad Jeziorem Solińskim, oferuje piękne widoki i dostęp do licznych atrakcji wodnych, takich jak kajaki, rowery wodne i żeglarstwo.

 • Kemping Bieszczadzka: Znajduje się w miejscowości Ustrzyki Dolne, będącej doskonałą bazą wypadową na piesze wycieczki w góry.

3. Wybrzeże Bałtyku: Słońce i Plaże

Polskie wybrzeże Bałtyku to doskonałe miejsce na kemping dla miłośników plażowania i morskich kąpieli. Liczne kempingi wzdłuż wybrzeża oferują bezpośredni dostęp do plaż oraz wiele atrakcji dla rodzin.

Najlepsze kempingi nad Bałtykiem:

 • Kemping Chałupy 6: Znajduje się na Półwyspie Helskim, jest idealnym miejscem dla miłośników sportów wodnych, takich jak windsurfing i kitesurfing.

 • Kemping Słowiński: Położony w Słowińskim Parku Narodowym, oferuje unikalne widoki na ruchome wydmy oraz liczne ścieżki rowerowe i piesze.

4. Tatry: Wysokie Góry i Wyzwania

Tatry to najwyższe góry w Polsce, oferujące zapierające dech w piersiach widoki oraz liczne szlaki turystyczne. Kempingi w Tatrach są doskonałą bazą wypadową do pieszych wędrówek oraz innych górskich aktywności.

Najlepsze kempingi w Tatrach:

 • Kemping Pod Krokwią: Położony w Zakopanem, blisko Tatrzańskiego Parku Narodowego. Oferuje dostęp do wielu szlaków turystycznych oraz atrakcji Zakopanego.

 • Kemping Słoneczna Polana: Znajduje się w Poroninie, oferując spokojną atmosferę i piękne widoki na Tatry.

5. Dolny Śląsk: Zamki i Malownicze Wioski

Dolny Śląsk to region pełen historycznych zamków, malowniczych wiosek i pięknych krajobrazów. Kempingi w tym regionie oferują nie tylko dostęp do przyrody, ale także możliwość zwiedzania licznych zabytków.

Najlepsze kempingi na Dolnym Śląsku:

 • Kemping Zamek Książ: Położony w pobliżu trzeciego co do wielkości zamku w Polsce. Idealne miejsce dla miłośników historii i architektury.

 • Kemping Kraina Wygasłych Wulkanów: Znajduje się w regionie pełnym starych wulkanów, oferując unikalne krajobrazy i wiele możliwości pieszych wędrówek.

6. Podlasie: Natura i Spokój

Podlasie, znane z dzikiej przyrody i spokojnych wiosek, to idealne miejsce na kemping dla tych, którzy szukają kontaktu z naturą. Region ten oferuje piękne krajobrazy, rzeki i jeziora, a także bogatą faunę i florę.

Najlepsze kempingi na Podlasiu:

 • Kemping Wigry: Położony nad Jeziorem Wigry, w sercu Wigierskiego Parku Narodowego. Idealne miejsce dla miłośników przyrody i sportów wodnych.

 • Kemping Biebrza: Znajduje się nad rzeką Biebrzą, w Biebrzańskim Parku Narodowym. Oferuje możliwość obserwacji ptaków i innych dzikich zwierząt.

Podsumowanie

Polska oferuje wiele wspaniałych miejsc na kemping, które zaspokoją różne gusta i potrzeby. Niezależnie od tego, czy preferujesz góry, morze, jeziora czy lasy, znajdziesz tutaj idealne miejsce na wypoczynek z przyczepą kempingową. Każdy region ma coś wyjątkowego do zaoferowania, a dobrze wyposażone kempingi zapewnią komfort i wygodę podczas Twojej podróży. Planując wyjazd, warto wziąć pod uwagę nie tylko walory przyrodnicze, ale także dostępność atrakcji i udogodnień, które sprawią, że Twój pobyt będzie niezapomniany.

Kategorie artykułów