Prowadzenie Przyczepy Samochodowej: Załadowanej Towarem i na Pusto

Co jakiś czas przeglądam fora internetowe z tematami poświęconymi przyczepkom samochodowym, słucham opinii klientów z wypożyczalni i dowiaduję się bardzo ciekawych rzeczy. A ta przyczepka jest słaba. Ta prowadziła się fajnie. Jechałem za taką kiedyś i widziałem jak na pusto "tańczyła" po całej drodze. Pewnie nie jednokrotnie samemu spotkaliście się z takim przypadkiem, choć o dziwo mi osobiście się to nie przydarzyło. Co prawda sam ciągnąc przyczepę kempingową zaczęła jeździć od lewej do prawej ale było to spowodowane raczej czymś innym...


Resor i Amortyzator w Przyczepce Samochodowej: Dodatkowe Wzmocnienie Podczas Transportu

Wydawało by się, że temat przyczep samochodowych jest przejrzysty i wszystko już powiedziano na ten temat. Nic bardziej mylnego. Choć budowa przyczepki jest bardzo prosta to na jej jakość wpływa prawie każdy element. Kupując więc nowy pojazd do transportu nie sugerujcie się od razu ceną bo na to przyjdzie czas później.

Dlaczego zdarza się Wam widzieć przyczepki, które jadą na pusto i podskakują oraz jeżdżą od prawej do lewej? Brakuje im jednego z ważnych elementów, który ma wpływ na ostateczną cenę. Mowa tutaj o amortyzatorze i resorze. To te dwa elementy sprawiają, że przyczepa prowadzi się Wam prosto i zbytnio nie podskakuje na pusto. Wiadomo, że jak wjedziecie w ogromną dziurę albo bardzo szybko będziecie się poruszać na wyboistej drodze to nie ma szans aby stała w linii prostej. Jednak amortyzator i resor znacząco pochłoną wstrząsy. Drugim plusem przyczepy samochodowej z resorem i amortyzatorem podczas przewożenia ładunku jest jej większa wytrzymałość. Do tego dodajmy koła ze wzmocnionymi oponami "R" i mamy wtedy pojazd, na którym przewieziemy blisko tonę towarów na skrzyni bez obaw.

Sam byłem świadkiem jak przyczepa z mojej wypożyczalni miała załadowane przeszło 800 kg ładunku i bez problemowo wytrzymała transport z nieznacznie spłaszczonymi oponami. Dodam, że ładunek był na niej przechowywany przez przeszło miesiąc ale w niczym to nie osłabiło jej konstrukcji.

Nie powiem, bo taka przyczepa z resorem czy amortyzatorem na pewno będzie droższa od tej kupionej w markecie oraz bez wspomnianych dodatków. No chyba, że wybierzemy model z owymi elementami w dowolnym punkcie handlowym. Jednak obserwując rynek zakupów w dużych sklepach liczy się niska cena i ilość sprzedawanych produktów, gdzie czasem (oczywiście nie zawsze) jakoś schodzi na plan dalszy. Podyktowane jest to potrzebami rynku

Polecane modele przyczep samochodowych w Centrum PrzyczepMarter.pl:

- Przyczepa Samochodowa Neptun Pro 345 x 150 x 28 [ GN164 ] - Cena 3 650 PLN
- Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik 202 x 114 x 30 [ GN166 ] - Cena 2 100 PLN
- Przyczepa Samochodowa Neptun Pratik 236 x 129 x 30[ GN167 ] - Cena 2 300 PLN
- Przyczepa Samochodowa Neptun Rustik 263 x 129 x 40 [ GN192 ] - Cena 2 750 PLN
- Przyczepa Samochodowa Neptun Rustik 210 x 129 x 40 [ GN215 ] - Cena 2 450 PLN

(Wymiary podane w centymetrach. Szczegółowe informacje o przyczepach Przygoń, Łąkowa 3 lub pod telefonem +48 696 426 746)

Przyczepa Samochodowa z Plandeką 80 cm

Tak na przyszłość jeszcze mała rada. Kiedy jedziecie z dużą przyczepą kempingową lub załadowaną lawetą i zaczyna tańczyć Wam na drodze aby ją wyprowadzić musicie lekko przyśpieszyć. Wtedy przyczepa się ustabilizuje a następnie delikatnie hamować. Nie hamujcie od razu bo będzie jeszcze gorzej. Takie sytuacje mają miejsce gdy poruszacie się zbyt szybko...

Dodaj Adres E-mail do Subskrybcji Bloga PrzyczepyMarter.pl


Zostaw swój adres e-mail w subskrybcji aby być powiadanym o publikowanych artykułach na blogu oraz o nowościach w ofercie sklepu z przyczepami samochodowymi oraz akcesoriami i dodatkami do nich.

Komentarze