Kamera czy Aparat? Jaki Sprzęt Wybrać w Podróż? Polecane Produkty...

Podczas każdego wyjazdu turystycznego chcielibyśmy uchwycić naszym aparatem czy kamerą wszystkie najlepsze momenty. Naprawdę warto bo po powrocie do domu zawsze możemy wrócić  pamięcią do zwiedzanych miejsc i przeżytych chwil oraz pokazać walory turystyczne zwiedzanego regionu bliskim i znajomym. Co będzie jednak lepszym rozwiązaniem - aparat fotograficzny czy kamera? Ja chciałbym Wam polecić kamerę, która moim zdaniem posiada więcej zalet ponieważ w nagraniu jednocześnie łączymy obraz i dźwięk. Po powrocie nie zawsze chce nam się oglądać zdjęcia, które są zbyt statyczne do nagranego filmu zwłaszcza obecnie kiedy mało kto wywołuje już zdjęcia. Natomiast kamerę zawsze możemy podłączyć do telewizora i oglądać wszystkie nagrania jak jeden długi film. Dostępna jest także duża ilość darmowego oprogramowania do montażu filmu i stworzenia domowej super produkcji na YouTube.

Kamera czy Aparat? Jaki Sprzęt Wybrać w Podróż? Polecane Produkty...
GoPro Channel/gopro.com

Kamery Sportowe dla Szukających Wrażeń: GoPro Hero6 Black oraz Elephone EleCam Explorer


Kamery sportowe stworzone są dla osób, które w aktywny sposób spędzają swój wolny czas nad morzem czy w górach. Na pewno sprawdzą się podczas zimowych wyjazdów na narty czy snowboard. Ich konstrukcja pozwala zabrać je również nad morze a nawet nurkować z nimi...

W tym zestawieniu nie może więc zabraknąć takiej kamery jak GoPro Hero6 Black, która jest już dostępna w sprzedaży. Możesz ją nabyć w cenie 2 399 złoty, która nie różni się w innych sklepach. Polecam więc kupić ją na eMag.pl gdzie dostawa i zwrot jest darmowy.

Najnowszy model z rodziny GoPro Hero6 Black posiada możliwość kręcenia filmów w dwóch rozdzielczościach 4K (60 klatek/s) lub 1080p (240 klatek/s). Dzięki temu niesamowicie możesz spowolnić wybrane ruchy obrazu. W kamerze zamontowano procesor obrazu GP1 przez co charakteryzuje się ona lepszą jakością obrazu oraz płynnymi stabilnymi nagraniami. W porównaniu z poprzednimi modelami została także ulepszona stabilizacja obrazu przez co można nagrywać również z ręki.

Kup Teraz:

- Kamera GoPro Hero6 Black (2399 złoty)
- Karta pamięci Lexar 64GB microSDhc/XC UHS-II 1800x
- GoPro Sportsman Mount - Gun, Rod, Bow

Film nagrany kamerą GoPro Hero6 Black:


Oczywiście nie jest to jedyny produkt z kategorii kamer sportowych bo jest ich na rynku co raz więcej za sprawą wspomnianych już wcześniej kamer GoPro. Ja chciałbym Wam przedstawić drugi produkt, który również posiada bardzo ciekawe parametry nagrywania i dodatkowo kupując ją mamy cały zestaw akcesoriów dodatkowych już w cenie. Oczywiście mowa o kamerze Elephone EleCam Explorer, która dostępna jest na stronie eMag.pl w cenie 349 złoty w pakiecie promocyjnym.

Kup Teraz:

- Kamera sportowa ElePhone EleCam Explorer Elite 4K, Wi-Fi, LCD, czarna (Cena 511,42 złoty)

Dlaczego wspomniałem o tej kamerze? Na pewno nie zostanie ona pełnoprawnym konkurentem kamer GoPro, które mimo wszystko są pewnym wyznacznikiem rynku w tej kategorii produktów nagrywających filmy. Za to bardzo zachęcająca jest cena z szeregiem dodatków.

Bateria od momentu pełnego naładowania wystarcza na nagranie 2 godzin materiału. Możemy ją podłączyć również do ładowarki samochodowej lub powerbanka. Jeśli chodzi o jej parametry techniczne to należy wymienić możliwość nagrywania również w 4K, nagrywanie w zwolnionym tempie w FHD oraz obsługa kart pamięci do 64 GB. Matryca BSI CMOS oraz procesor obrazu OV4689 pozwalają rejestrować obraz nawet w słabych warunkach oświetleniowych. W dodatkowej obudowanie możemy się zanurzyć na 30 metrów.

Kamerka posiada dodatkowo możliwość sterowania jej przez zewnetrzną aplikację na smartfony, dostępną do pobrania ze sklepu Google Play pod nazwą Elecam.

Podsumowując. Kamera Elephone Explorer to kamera gdzie cena jest adekwatna do jakości. Nie jest to zła kamera i w większości przypadków będzie to produkt odpowiadający naszym potrzebom. Po poddaniu nagrań odpowiedniej obróbce na pewno stworzymy bardzo interesującyy film z wakacji.

Poręczne Kamery Cyfrowe Sony w Podróży do Nagrywania Ciekawych Filmów

W wielu rankingach top kamer zwyciężają modele od producenta Sony. Sam do pewnego czasu byłem użytkownikiem kamery cyfrowej Sony, która była kupiona dobrych kilka lat temu i nie przerwanie służyła na wyjazdach turystycznych. Idąc tym tropem, własnymi doświadczeniami i dotychczasowymi opiniami użytkowników polecę Wam kamerę cyfrową Sony HDR-CX625, która zajmuje topowe miejsca w rankingach oraz jej cena jest bardzo ciekawa.

Kamera Cyfrowa Sony HDR-CX625
W ofercie kamer Full HD firmy Sony pojawiły się nowe modele m. in.: HDR‑CX625. Tak jak w przypadku poprzednich modeli minimalna ogniskowa ich obiektywów wynosi 26,8 mm, co pozwala na utrwalenie pięknych, rodzinnych chwil w każdej sytuacji. Dla zapewnienia szczegółowego obrazu wyposażony jest w zaawansowany systemy stabilizacji obrazu: Balanced Optical SteadyShot z 5-kierunkowym inteligentnym trybem aktywnym w modelu HDR-CX625.

Kup teraz:

- Kamera cyfrowa Sony HDR-CX625 (Cena 1979 złoty)

Nowe kamery Sony, w tym Handycam HDR-CX625, umożliwiają zapis w formacie XAVC S przy przepływności 50 Mb/sv, a za ustawianie ostrości odpowiada w nich szybki, inteligentny system AF. Znakomita jakość dźwięku będzie zasługą 5.1-kanałowego mikrofonu dźwięku przestrzennego[ix] i funkcji My Voice Canceling. Ponadto możemy także strumieniować transmisję na żywo za pośrednictwem serwisu USTREAMTM. Do przesyłania obrazu HD i dźwięku potrzebny jest więc tylko punkt dostępu do sieci bezprzewodowej. Teraz ważne chwile mogą obejrzeć nawet bliscy znajdujący się na drugim krańcu świata.

Dodaj Adres E-mail do Subskrybcji Bloga PrzyczepyMarter.pl


Zostaw swój adres e-mail w subskrybcji aby być powiadanym o publikowanych artykułach na blogu oraz o nowościach w ofercie sklepu z przyczepami samochodowymi oraz akcesoriami i dodatkami do nich.

Komentarze