Przyczepy Kempingowe: Jaki Układ Przyczepy Wewnątrz Jest Najlepszy?

Każdy kto podróżuje przyczepami kempingowymi lub pobieżnie zapoznał się z ofertą producentów przyczep wie, że każdy model posiada kilka wersji z możliwym układem wewnętrznym. Stanowić to może duży problem dla osób, które dotychczas nigdy nie podróżowały w ten sposób lub nie wiedzą co będzie dla nich dobre. Ze swoich doświadczeń wiem, że wygodne i komfortowe wnętrze przyczepy kempingowej sprawi, że wspólnie spędzone wakacje z rodziną nie będą męczarnią. Oczywiście zaprezentowane sugestie są jedyne moim zdaniem najpraktyczniejsze ale to każdy sam musi dobrać odpowiednią przyczepę kempingową do własnych potrzeb na wakacje.

Knaus z rodziny Sport, wnętrze

Jaki Układ Przyczepy Kempingowej Będzie Najlepszy?

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem przy wyborze przyczepy kempingowej to poszukiwanie takiego modelu, w którym nocować mogą cztery osoby. Układ 2 + 2 sprawdza się przede wszystkim podczas codziennego użytkowania w większym gronie osób oraz na dłuższych wyjazdach wakacyjnych.

W takich przyczepach, dostępne jest standardowo jedno łóżko dwuosobowe natomiast drugie można przygotować z miejsc siedzących, umiejscowionych w części ogólnodostępnej. Do tego celu wykorzystuje się składany stolik i rozkładaną kanapę, która w ciągu dnia służy jako miejsce do odpoczynku i wspólnego spożywania pokarmów.

Projektanci przyczep kempingowych nie mają za dużego pola do popisu i stosują dwa możliwe rozwiązania przy rozplanowaniu wnętrza w takim układzie. Część sypialna umiejscowiona jest albo na przodzie przyczepy przy dyszlu albo w tylnej części przyczepy. Od części ogólnodostępnej w większości przypadków rozdzielona jest ona strefą kuchenną.

Tabbert Pep 2016 - 2017, łóżko na przodzie przyczepy

Najlepszym rozwiązaniem jest sytuacja gdzie podstawowe łóżko (część sypialna) znajduje się na przodzie pod skośną ścianą. W takim rozwiązaniu, kanapa ze stolikiem natomiast mieści się z tyłu przy pionowej ścianie. Co nam to daje? W przypadku odpoczynku w licznym gronie osób nie ma najmniejszego problemu z usadowieniem się przy stoliku, wstawaniem wysokich osób od niego i wykorzystaniem dostępnej przestrzeni.

W przypadku odwrotnym, gdy stolik i kanapa mieści się na przodzie, pod skośną ścianą zaczynają się już małe nie dogodności dla podróżnych. Wysokie osoby nie zmieszczą się przy samej ściance i tracimy nie potrzebnie miejsce. Również wspólny odpoczynek może być nie co mniej komfortowy w dłuższym okresie czasu.

Tabbert Pep 2016/2017, część ogólnodostępna na tyle

Na przykładzie powyższych zdjęć zaprezentowany jest układ gdzie chcąc stworzyć drugie łóżko zawsze możemy złożyć stolik i rozłożyć pufy z kanapy tworząc jednolitą płaską powierzchnię, wygodną do spania.

Natomiast zupełnie nie podoba mi się w przyczepach kempingowych, rozdzielenie dwuosobowego łóżka na dwa pojedyncze jak ma to miejsce na zaprezentowanym zdjęciu poniżej.

Knaus Sport w wersji z łóżkami pojedynczymi

W ostateczności zostaje trzecia opcja nocowania - na zewnątrz przyczepy kempingowej w rozstawionym namiocie... A co Wy sądzicie na ten temat?

Na sam koniec zachęcam Cię także do przeczytania mojego krótkiego poradnika, zawierającego najważniejsze kwestie, na co zwrócić uwagę podczas wyjazdów przyczepą kempingową.

Dodaj Adres E-mail do Subskrybcji Bloga PrzyczepyMarter.pl


Zostaw swój adres e-mail w subskrybcji aby być powiadanym o publikowanych artykułach na blogu oraz o nowościach w ofercie sklepu z przyczepami samochodowymi oraz akcesoriami i dodatkami do nich.

Komentarze