Austria: Zimowe Koncerty dla Narciarzy na Wysokości 2320 Metrów

Tylko w Austrii będziecie mogli wysłuchać legendarnego koncertu na wysokości 2 320 metrów, na światowej sławy scenie Idalp w ośrodku narciarskim Ischgl. Koncert Top of the Mountain Concert to tak naprawdę dwa wydarzenia w sezonie zimowym, ponieważ został on zaplanowany na dwie oddzielne edycje - pierwsza odbędzie się w Wielkanocną Niedzielę 1 kwietnia 2018 roku oraz druga, z okazji zamknięcia sezonu 30 kwietnia 2018 roku.

© TVB Paznaun Ischgl

Ośrodek Silvretta Arena w Ischgl to 238 kilometrów stoków narciarskich 


Pierw jednak wszyscy wybierający się do austryjackiego Ischgl na zimowy wypad narciarski, powinni wiedzieć o ceremonii otwarcia sezonu narciarskiego zaplanowanej na 25 listopada 2017 roku przy stacji dolnej kolejki Silvrettabahn, gdzie będzie miał miejsce koncert inauguracyjny. Inauguracja nadchodzącego sezonu odbędzie się przy dźwiękach muzyki niemieckiej supergwiazdy Andrei Berger, której utwory dominują na listach przebojów.

Sama scena Idalp uchodzi za największą sceną na świeżym powietrzu i znajduje się w samym sercu ośrodka narciarskiego Ischgl. Występowały tu między innymi takie gwiazdy jak Elton John, Rihanna, Robbie Williams, Sting czy Bon Jovi. W ramach koncertu wielkanocnego "Top of the Moutain Easter Concert" pojawi się natomiast supergwiazda z Niemiec Max Giesinger. Ukoronowaniem wydarzenia zamykającego sezon będzie występ najpopularniejszej piosenkarki Europy Helene Fischer na wielkim koncercie "Top of the Mountains Closing Concert".

Wstęp na koncert wielkanocny 1 kwietnia z ważnym karnetem narciarskim jest bezpłatny. Płatne będą natomiast koncerty - otwarcia (25 listopada 2017) i zakończenia (30 kwietnia 2018) sezonu. Odpowiednio będą one kosztowały 65 euro wraz z karnetem narciarskim i 115 euro z dobowym karnetem narciarskim. Impreza na otwarcie sezonu rozpocznie się przy stacji dolnej o godzinie 1800, natomiast oba kwietniowe punkty programu na scenie Idalp rozpoczną się o godzinie 1300.

© TVB Paznaun Ischgl

Do tego czasu fani białego szaleństwa będą mogli cieszyć się jazdą na nartach po 238 kilometrach stoków na wysokości między 1400 a 2900 metrów. Warunki do jazdy są zarówno na początku, jak i na końcu sezonu wyśmienite. Stoki ośrodka Silvretta Arena w Ischgl będą otwarte dla zagorzałych narciarzy aż do 1 maja 2018 roku.

Komentarze